Życie w ciągłym pośpiechu powoduje, iż coraz więcej rodzinnych spotkań organizowanych jest poza domami. Obecnie możliwe jest zorganizowanie rodzinnej kolacji wigilijnej w wybranym hotelu. Poszczególne hotele starają się zorganizować jak najciekawszą ofertę w celu przyciągnięcia jak największej liczby gości.

W zależności od regionu kraju w podawane w czasie wieczerzy potrawy stanowią lokalne odmiany dwunastu potraw wigilijnych. Wigilia w hotelu jest szczególnie interesującą propozycją dla wszystkich niemających czasu na samodzielne przygotowanie wigilijnego spotkania. Propozycje poszczególnych hoteli stają się coraz bardziej rozwinięte i elastyczne w celu dostosowania ich do lokalnych oczekiwań. Niezależnie od dodatkowych atrakcji główną troską organizatorów hotelowej wigilii będzie zapewnienie pełnego zestawu dwunastu wigilijnych potraw, przy czym większość dań będzie występować w kilku wersjach.

Karp i śledź na różne sposoby

Podstawą każdej kolacji wigilijnej są ryby w szczególności karp i śledź. Wigilia w hotelu umożliwi zapoznanie się ze smakiem karpia podanego na kilka sposobów. Goście będą mogli cieszyć się smakiem tradycyjnego karpia po żydowsku i w wersji smażonej. Oczywistym jest również karp smażony oraz w galarecie. Prawdziwym pokazem umiejętności kucharzy będzie natomiast karp faszerowany. Oczywiście karpiowi będzie towarzyszyć znakomity śledź bałtycki. Będzie on również podany na kilka sposobów w tym wersja w sałatce w śmietanie oraz śledź pod puszystą kołderką. Listę potraw, jakimi kusić będzie wigilia w hotelu otworzą jednak tradycyjne zupy wigilijne, czyli barszcz z uszkami oraz zupa grzybowa z dziko rosnących grzybów. Goście otrzymają kompot z suszonych owoców, który znakomicie gasi pragnienie.

Wigilia w hotelu to również czas podania prostych potraw, jakimi są kapusta z grzybami i kapusta z grochem. W czasie wigilijnej kolacji podane zostaną również kluski z makiem oraz pierogi z kapustą i grzybami. Całość dopełniać będzie słodka kutia oraz makowiec i sernik. Wypieki te stanowią dopełnienie listy wigilijnych dań. Niezależnie od wysokiej, jakości podawanych dań oraz miłej obsługi kolacja wigilijna to również czas śpiewania kolęd. Radosne pieśni opisujące narodziny zbawiciela będą wykonywane również po hotelowej wigilii. Zespół muzyczny zatroszczy się o wykonanie kolęd w sposób zachęcający wszystkich do wspólnego radosnego śpiewania. Wszystko to sprawi, iż kolacja wigilijna w hotelu stanie się wspaniałym radosnym przeżyciem.

Planujesz Święta w hotelu?

Zobacz ofertę oferowaną prze Pałac Domaniowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 10 =